SRFL061-150
DigiKey Part Number
627-SRFL061-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFL061-150
Description
LUTOSA LTE ANTENNA+150MM CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G Flat Patch I-PEX MHF Adhesive
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Antenova
Number of Bands
8
Series
VSWR
Packaging
Bulk
Gain
-4.2dBi, -3.2dBi, -2.3dBi, -2.2dBi, -2.1dBi, -1.8dBi, -1.9dBi, -2.2dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX MHF
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz