L77DD50SV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 859
Datasheet
In Stock: 1
In Stock: 131
In Stock: 0
Image for L77DD50SV is not available
L77DD50SV
DigiKey Part Number
L77DD50SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DD50SV
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C