ABLS-9.8304MHZ-L4Q-T
DigiKey Part Number
535-9903-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-9.8304MHZ-L4Q-T
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.8304 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLS-9.8304MHZ-L4Q-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
9.8304 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)