SMBJ64CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMBJ64CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ64CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ64CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ64CA/TR13
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 5.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V