RC0603JR-0733KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 187.157
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 8.914
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Dale
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Panasonic Industry
33 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film