PU3921FKMT30R004L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PU3921FKMT30R004L |
Description | RES 0.004 OHM 1% 3W 3921 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PU3921FKMT30R004L Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
Series | Temperature Coefficient ±75ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case Nonstandard |
Resistance | Size / Dimension 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm) |