PU3921FKMT30R003L
DigiKey Part Number
YAG4084TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4084CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG4084DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PU3921FKMT30R003L
Description
RES 0.003 OHM 1% 3W 3921
Detailed Description
3 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
EDA/CAD Models
PU3921FKMT30R003L Models
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.049" (1.24mm)