PU3921FKMT30R002L
DigiKey Part Number
YAG4083TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4083CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG4083DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PU3921FKMT30R002L
Description
RES 0.002 OHM 1% 3W 3921
Detailed Description
2 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
EDA/CAD Models
PU3921FKMT30R002L Models
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)