PU3921FKM130R004L
DigiKey Part Number
YAG4073TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG4073CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG4073DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PU3921FKM130R004L
Description
RES 0.004 OHM 1% 3W 3921
Detailed Description
4 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
EDA/CAD Models
PU3921FKM130R004L Models
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)