CC0805GRNPO0BN182 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
1800 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805GRNPO0BN182
DigiKey Part Number
13-CC0805GRNPO0BN182TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805GRNPO0BN182
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805GRNPO0BN182 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)