CC0402MRX5R4BB106
DigiKey Part Number
311-3410-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3410-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3410-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402MRX5R4BB106
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CC0402MRX5R4BB106 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)