CA0612KRX7R9BB472
DigiKey Part Number
13-CA0612KRX7R9BB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612KRX7R9BB472CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612KRX7R9BB472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612KRX7R9BB472
Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612
Detailed Description
4700pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
4700pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)