CA0612KRX7R9BB472 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CA0612KRX7R9BB472 |
Description | CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance 4700pF | Supplier Device Package 0612 (1632 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated 50 V | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |