CCL400PS24
DigiKey Part Number
1470-4422-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCL400PS24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 398W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
94%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
7.00" L x 3.95" W x 1.57" H (177.8mm x 100.3mm x 39.9mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
16.6 A