WLBD2012HCU601TH
DigiKey Part Number
1292-WLBD2012HCU601THTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WLBD2012HCU601THCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WLBD2012HCU601THDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD2012HCU601TH
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 90mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
90mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)