WLBD1005K2U600TP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 27.439
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 10.903
Datasheet
Vishay Dale
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 350mOhm
WLBD1005K2U600TP
DigiKey Part Number
1292-WLBD1005K2U600TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WLBD1005K2U600TPCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WLBD1005K2U600TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1005K2U600TP
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
300mA