RF15N2R0A101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RF15N2R0A101CT is not available
RF15N2R0A101CT
DigiKey Part Number
1292-RF15N2R0A101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF15N2R0A101CT
Description
CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0402
Detailed Description
2 pF ±0.05pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)