1206N682F101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 2.832
Vishay Vitramon
6800 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206N682F101CT
DigiKey Part Number
1292-1206N682F101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206N682F101CT
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206N682F101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)