0402N330F500CT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0402N330F500CT |
Description | CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0402N330F500CT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |