691368300006B
691368300006B
@askLorandt explains: Design your EMC-Filter
691368300006B
DigiKey Part Number
732-4382-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
691368300006B
Description
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM
Detailed Description
6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line)
EDA/CAD Models
691368300006B Models
Current - UL
8 A
Series
Voltage - UL
300 V
Number of Positions
6
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
6
Wire Strip Length
9mm
Pitch
0.150" (3.81mm)
Insulation Height
0.492" (12.50mm)