Image for Y00621K11750V9L is not available
Y00621K11750V9L
DigiKey Part Number
Y00621K11750V9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y00621K11750V9L
Description
RES 1.1175K OHM 0.6W 0.005% RAD
Detailed Description
1.1175 kOhms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±1ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)