VJ1206Y105JXJRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 203
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 6.813
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Upgrade
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
1 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y105JXJRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y105JXJRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y105JXJRW1BC
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y105JXJRW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)