VJ0805Y223KBBAT
DigiKey Part Number
720-VJ0805Y223KBBATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y223KBBAT
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)