VJ0805Y124KXATW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 3.555
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.12 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y124KXATW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y124KXATW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y124KXATW1BC
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y124KXATW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)