GA1206A332JXABT31G
DigiKey Part Number
720-GA1206A332JXABT31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA1206A332JXABT31GCT-ND - Cut Tape (CT)
720-GA1206A332JXABT31GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1206A332JXABT31G
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GA1206A332JXABT31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)