GA1206A332JXABT31G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GA1206A332JXABT31G |
Description | CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GA1206A332JXABT31G Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.067" (1.70mm) |