GA0805Y223KBBAT31G
DigiKey Part Number
720-GA0805Y223KBBAT31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-GA0805Y223KBBAT31GCT-ND - Cut Tape (CT)
720-GA0805Y223KBBAT31GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0805Y223KBBAT31G
Description
CAP CER 22NF 100V X7R 0805 AUTO,
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)