293D106X5025C2TE3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 293D106X5025C2TE3 |
Description | CAP TANT 10UF 5% 25V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 293D106X5025C2TE3 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm) |
Tolerance ±5% | Manufacturer Size Code C |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |