199D335X5035B6B1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D335X5035B6B1
DigiKey Part Number
199D335X5035B6B1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D335X5035B6B1
Description
CAP TANT 3.3UF 5% 35V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D335X5035B6B1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.398" (10.12mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V