199D226X9016D5V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial
199D226X9016D5V1
DigiKey Part Number
199D226X9016D5V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X9016D5V1
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X9016D5V1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
16 V