199D226X0050F6V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
199D226X0050F6V1E3
DigiKey Part Number
199D226X0050F6V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X0050F6V1E3
Description
CAP TANT 22UF 20% 50V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X0050F6V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.378" Dia (9.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
50 V