VS-15ERH02HM3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VS-15ERH02HM3/I |
Description | RECTIFIER, FRED, 15A, 200V, HYPE |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 15A Surface Mount, Wettable Flank DFN6546A |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Reverse Recovery Time (trr) 28 ns |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 15A | Supplier Device Package DFN6546A |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 15 A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C |