V10KM45C-M3/H
DigiKey Part Number
112-V10KM45C-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V10KM45C-M3/H
Description
DIODE ARRAY SCHOT 45V 5A FLATPAK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 5A Surface Mount 8-PowerTDFN
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 45 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Qualification
AEC-Q101
Technology
Schottky
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Package / Case
8-PowerTDFN
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Supplier Device Package
FlatPAK (5x6)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 5 A