SMBJ13CA-M3/52 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 9.421
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Upgrade
Littelfuse Inc.
In Stock: 455
Upgrade
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Diotec Semiconductor
YAGEO
21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ13CA-M3/52
DigiKey Part Number
SMBJ13CA-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13CA-M3/52
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V