SMAJ26CA-M3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 9.186
Comchip Technology
In Stock: 2
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
KYOCERA AVX
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
In Stock: 538
Image for SMAJ26CA-M3/61 is not available
SMAJ26CA-M3/61
DigiKey Part Number
SMAJ26CA-M3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ26CA-M3/61
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V