AZ23C2V7-E3-18
DigiKey Part Number
112-AZ23C2V7-E3-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-AZ23C2V7-E3-18CT-ND - Cut Tape (CT)
112-AZ23C2V7-E3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C2V7-E3-18
Description
DIODE ZENER ARRAY 2.7V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 2.7 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Impedance (Max) (Zzt)
83 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Base Product Number
Tolerance
±5%