RLR32C4751FRRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.75 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C4751FRRE6
DigiKey Part Number
541-RLR32C4751FRRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C4751FRRE6
Description
RES 4.75K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)