RCV20104M99FKEFAT
DigiKey Part Number
541-RCV20104M99FKEFATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCV20104M99FKEFATCT-ND - Cut Tape (CT)
541-RCV20104M99FKEFATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCV20104M99FKEFAT
Description
RES 4.99M OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
4.99 MOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RCV20104M99FKEFAT Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)