ILHB1812ER121V
DigiKey Part Number
541-2308-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2308-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2308-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB1812ER121V
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 6A 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILHB1812ER121V Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Height (Max)
0.069" (1.75mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)