ILBB0805ER202V
DigiKey Part Number
541-2295-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2295-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2295-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0805ER202V
Description
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 80mA 500mOhm
EDA/CAD Models
ILBB0805ER202V Models
Category
Current Rating (Max)
80mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
2 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)