IHLP6767GZEK3R3M51
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZEK3R3M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZEK3R3M51
Description
FIXED IND 3.3UH 32.2A 3.27 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 32.2 A 3.27mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
32A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
3.27mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
16.5MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)