IHLP3232DZER1R0MA1
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZER1R0MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP3232DZER1R0MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP3232DZER1R0MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER1R0MA1
Description
FIXED IND 1UH 18A 5.78 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 18 A 5.78mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
5.78mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
42MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current - Saturation (Isat)
24A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)