IHLP3232DZEK220M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZEK220M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZEK220M1A
Description
FIXED IND 22UH 4.3A 89 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 4.3 A 89mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
89mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8.2MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current - Saturation (Isat)
3.3A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)