IHLP2525CZEK220M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZEK220M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZEK220M1A
Description
FIXED IND 22UH 2.9A 135 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.9 A 135mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
135mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)