CRCW25127R50JNEH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 7.406
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
7.5 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25127R50JNEH
DigiKey Part Number
CRCW25127R50JNEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25127R50JNEH
Description
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25127R50JNEH Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)