CRCW080515K0JNEAHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 62.026
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3.847
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
YAGEO
15 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW080515K0JNEAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW080515K0JNEAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW080515K0JNEAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW080515K0JNEAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080515K0JNEAHP
Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW080515K0JNEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)