CMF6515K000BHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6515K000BHEA
DigiKey Part Number
CMF6515K000BHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6515K000BHEA
Description
RES 15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6515K000BHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)