CMF60150R00CER6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
150 Ohms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60150R00CER6
DigiKey Part Number
CMF60150R00CER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60150R00CER6
Description
RES 150 OHM 1W .25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60150R00CER6 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)