CMF6010R000JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 28
In Stock: 43
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6010R000JKEB
DigiKey Part Number
CMF6010R000JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6010R000JKEB
Description
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6010R000JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)