CMF60100K00CER6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMF60100K00CER6 |
Description | RES 100K OHM 1W .25% AXIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMF60100K00CER6 Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Obsolete | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm) |